Chorwacja, Bośnia i Hercegowina

12 – 18 października 2021

12.10

Wyjazd z Kraśnika z parkingu przy Supersamie o godz. 03.00. Przejazd przez Polskę, Słowację, Węgry do Chorwacji. Obiadokolacja, nocleg w hotelu w okolicy Zagrzebia.

13.10

Śniadanie, przejazd do Parku Narodowego Plitwickich Jezior.  Kilkugodzinny pobyt w parku. Przejazd do Zadaru.

Zadar porównywany bywa do Dubrownika, a niektórzy nazywają go “małym, chorwackim Rzymem”. Pewnie w tym sporo przesady, ale miasto Zadar szczyci się 3000-letnią historią, urokliwą starówką położoną na półwyspie i najpiękniejszymi zachodami słońca w tej części Adriatyku. Możemy tu spacerować po długich, nadmorskich promenadach i wsłuchiwać się w symfonie organów, na których grają morskie fale. W bliskiej okolicy są przepiękne plaże z krystalicznie czystą, ciepłą wodą.

Zwiedzanie miasta. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

14.10

Śniadanie, przejazd do Trogiru.

Trogir to miasto z najpiękniej położoną starówką w Chorwacji. Dla urbanistów jest przykładem wspaniałego średniowiecznego układu ulic i budynków. Stare miasto wraz z twierdzą warowną, nadmorskim bulwarem i pięknym kościołem położone jest na wyspie, oddzielonej z każdej strony morzem i połączonej z lądem za pomocą kamiennego mostu. Niezwykłość tutejszej starówki doceniło UNESCO, wpisując stare miasto w Trogirze na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego.

Zwiedzanie miasta. Możliwość zorganizowania rejsu po morzu Adriatyckim (płatne dodatkowo, cena od 10 do 25 euro, w zależności od opcji : rejs lub rejs z lunchem i degustacją  lokalnych trunków. ) Przejazd do Medjugorje. Obiadokolacja i nocleg w Pensjonacie.

15.10

Śniadanie. Całodzienny pobyt w Medjugorje. Wyjście na Górę Objawień Podbrdo, Kościół św. Jakuba, wyjazd nad Wodospady Kravica. Powrót do Pensjonatu, obiadokolacja i nocleg.

16.10

Śniadanie, przejazd do Mostaru– zwiedzanie miasta nad rzeką Neretwą: stary most wpisany na listę UNESCO, meczety Cejvan Cehaj i Koski Mehmed Paša, mauretański budynek Gimnazjum Mostar, kamienne uliczki starego miasta pełne sklepików i kafejek tureckich.  Przejazd do przeuroczego miasta Blagaj, rzeka  Buna wypływa tutaj spod 200-metrowego wapiennego klifu, a tuż obok pulsującej wodnej otchłani, przycupnięta do skały znajduje się XVI-wieczna tekija – dom derwiszów. Przejazd  do  Počitelj do ufortyfikowanego miasta położonego  na wzgórzach na lewym brzegu Neretwy. Jego początki sięgają XIV wieku i legendarnego bośniackiego władcy Stjepana Tvrtko I, ale większość budowli powstawała za czasów ottomańskich od XVI do XVIII wieku. Brukowane uliczki wiodą pośród kamiennych domostw, meczetów ku ruinom twierdzy. Z zamku rozpościerają się świetne widoki na dolinę Neretwy. Powrót do Pensjonatu w Medjugorje, obiadokolacja, czas wolny, nocleg.

17.10

Śniadanie, wykwaterowanie z Pensjonatu, czas wolny na zakup pamiątek, obiad. Po południu wyjazd w drogę powrotną.

18.10

Kontynuowanie podróży przez Chorwację, Węgry, Słowację do Polski. Powrót do Kraśnika w godzinach popołudniowych.

 

CENA 1200 PLN + 60 EUR*

dla grupy min 48 osób

Cena obejmuje:

– transport autokarowy z bagażem do 15 kg na osobę

– opłaty drogowe, autostradowe, graniczne i wjazdowe do miast

– 2 noclegi w hotelach klasy turystycznej

– 3 noclegi w pensjonacie w Medjugorje

– 5 śniadań, 5 obiadokolacji, 1 obiad

– ubezpieczenie NNW i KL (obejmuje zachorowanie na COVID-19) oraz Assistance

– podatek VAT w Polsce i podatek w Chorwacji

 

Dodatkowo płatne:

– obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów (Plitwickie Jeziora, Kościół w Zadarze, Kościół w Trogirze, Wodospady Kravica, Meczet w Pocitejl. Klasztor Derwiszów i Zamek w Blagaj), obsługę  przewodników, opłatę klimatyczną i inne opłaty lokalne w wysokości 60 Euro na osobę  jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi ( polskiemu przedstawicielowi) na miejscu wycieczki.

– posiłki niewymienione w programie

– wydatki własne

– dopłata do pokoju jednoosobowego (ok. 90 EUR łącznie za wszystkie noclegi)

 

UWAGI

  • Do wyjazdu niezbędny jest ważny paszport lub dowód osobisty. Dokument powinien być ważny minimum 6 mscy od daty zakończenia imprezy.
  • W niektórych chorwackich hotelach napoje do obiadokolacji mogą być dodatkowo płatne.
  • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji  wynosi 3 % wartości usługi, można go wykupić jedynie opłacając z góry całą sumę za wycieczkę.
  • O przydziale miejsc w autokarze decyduje kolejność zgłoszeń na wycieczkę.
  • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie, decyduje o tym przewodnik.
  • W Medjugorje w trakcie pobytu przewidywany jest czas na udział w uroczystościach religijnych, wizyta w Cenacolo, spotkania z osobami widzącymi (o ile będą te spotkania podczas naszego pobytu).
  • Istnieje możliwość zorganizowania rejsu po Zatoce Neum – płatne dodatkowo ok. 8-10 EUR/osoba.

 

INFORMACJE  i  ZAPISY

Akcja Katolicka w Kraśniku, ul. Klasztorna 3

nr tel:  515 133 714  lub  504 267 407

 

Wyjazd organizowany przez Akcję Katolicką w Kraśniku.