Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Węgry

16 – 23 września 2020

16.09

Wyjazd z Lublina z przystanku przy Placu Wolności, o godz. 02:00. Przejazd przez Polskę, Słowację, Węgry do Chorwacji. Obiadokolacja, nocleg w hotelu w okolicy Zagrzebia.

17.09

Śniadanie, przejazd do Narodowego Parku Plitwickich Jezior (powstałego w 1949 roku, zwiedzanie 16 tarasowo ułożonych jezior połączonych ze sobą 92 wodospadami). Przejazd do Medjugorje. Obiadokolacja, nocleg w Pensjonacie.

18.09

Śniadanie, całodzienny pobyt w Medjugorie: wyjście na Górę Objawień (Podbrdo), Kościół św. Jakuba, czas wolny. Obiadokolacja, nocleg w Pensjonacie.

19.09

Śniadanie, przejazd do Dubrownika – najlepiej zachowanego zespołu średniowiecznego miasta, do którego wchodzi się dwiema bramami: Pile i Ploce, otoczonego murami dł. 1952 m i 25 m wysokimi z VIII-XVI w., którymi można obejść wokół miasto, co stanowi największą atrakcję zwiedzania. Wśród najcenniejszych budowli: katedra z XII w. ,pałace Rektorów i Sponza, klasztory Dominikanów i Franciszkanów z najstarszą apteką w Europie. Przejazd do Neum, krótki odpoczynek nad morzem. Powrót do Medjugorie, obiadokolacja, nocleg w Pensjonacie.

20.09

Śniadanie, całodzienny pobyt w Medjugorie, m.in. wyjście na Górę Kriżevac. Po południu wyjazd na wodospady Kravica na rzece Trebisat. Powrót do Pensjonatu, obiadokolacja, nocleg.

21.09

Śniadanie, przejazd do Mostaru : zwiedzanie miasta; główny zabytek to kamienny Stary Most z 1566, zburzony przez Chorwatów w 1993 r i odbudowany w 2004 r oraz turecka Starówka, Przejazd do Sarajewa, pięknej stolicy Bośni i Hercegowiny – zwiedzanie starego miasta. Przejazd do Chorwacji. Obiadokolacja, nocleg w hotelu w okolicy Zagrzebia.

22.09

Śniadanie. Przejazd do Egeru na Węgrzech – posiłek i degustacja wina w Dolinie Pięknej Pani (płatne dodatkowo), dalszy przejazd przez Słowację do Polski.

23.09

Powrót do Lublina w godzinach nocnych z 22 na 23 maja

CENA 1300 PLN + 50 EUR

dla grupy min 48 osób, przy kursie 1 Euro = 4,30 zł

Cena obejmuje:

– transport komfortowym autokarem, wyposażonym w barek kawowy, DVD, klimatyzacja, fotele uchylne z pasami bezpieczeństwa

– opłaty wjazdowe do Medjugorje i Dubrownika Check Point

– opłaty drogowe, parkingowe, graniczne

– podatek VAT w Chorwacji

– 2 noclegi w hotelach klasy turystycznej, 4 noclegi w Pensjonacie, 6 śniadań, 6 obiadokolacji

– ubezpieczenie NNW i KL + Assistance

– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, wejście do Plitwickich Jezior i Wodospadów Kravica

– opieka pilota-przewodnika

 

Cena nie obejmuje:

– posiłków niewymienionych w programie

– w niektórych hotelach napoje do obiadokolacji mogą być dodatkowo płatne

– degustacja wina i posiłek w Egerze (Węgry) (ok. 8-10 EUR/osoba)

– wydatków własnych

 

UWAGI

  • Do wyjazdu niezbędny jest ważny paszport lub dowód osobisty. Dokument powinien być ważny minimum 6 mscy od daty zakończenia imprezy
  • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie
  • Istnieje możliwość zorganizowania rejsu po Zatoce Neum – płatne dodatkowo ok. 8-10 EUR/osoba