DOLNY ŚLĄSK

14-18 października 2020

14.10

Wyjazd z Kraśnika z dworca autobusowego ul. Jagiellońska o godz. 05:00. Przejazd do zamku Moszna. Zwiedzanie zespołu pałacowo-parkowego. Przejazd do Świdnicy. Zwiedzanie m.in.: Kościół Pokoju wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, katedra św. Stanisława i Wacława, Ratusz, rynek Starego Miasta. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

15.10

Śniadanie, przejazd do zamku Książ, zwiedzanie trzeciego co do wielkości zamku w Polsce. Przejazd do Walimia. Zwiedzanie Sztolni Walimskich, tzw. kompleksu „Reczka”. Przejazd do zamku Grodno – zwiedzanie. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

16.10

Śniadanie, przejazd do Krzeszowa. Zwiedzanie Pocysterskiego Opactwa – europejskiej perełki baroku, początki datowane na rok 1242. Przejazd do Karpacza. Zwiedzanie: kościół Wang – Kościół Górski Naszego Zbawiciela, przeniesiony z norweskiej miejscowości Wang, spacer po centrum miasta. Przejazd do Szklarskiej Poręby. Spad nad najwyższym wodospadem w Karkonoszach – Wodospad Kamieńczyk. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

17.10

Śniadanie, przejazd do Wrocławia. Zwiedzanie: Rynek Starego Miasta, Ostrów Tumski, Archikatedra św. Jana Chrzciciela, kościół św. Krzyża, kościół św. Idziego, muzeum Ossolińskich, Panorama Racławicka. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

18.10

Śniadanie, przejazd na punkt widokowy Sky Tower. Zwiedzanie Hali Stulecia, wpisanej na listę UNESCO z zewnątrz, następnie przejazd do wrocławskiego Zoo i Afrykanarium. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną. Po drodze przerwa na obiad we własnym zakresie. Przyjazd do Kraśnika w godzinach nocnych.

CENA 790 PLN

przy grupie min. 48 osób

 

Cena obejmuje:

– przejazd komfortowym autokarem

– ubezpieczenie NNW

– 4 noclegi w hotelach i pensjonatach klasy turystycznej

– 4 śniadania, 4 obiadokolacje

– opłaty parkingowe, drogowe

Cena nie obejmuje:

– usług pilota/przewodnika i biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (zamek Moszna, zamek Książ,  Sztolnie Walim, opactwo Krzeszów, Stara Kopalnia Wałbrzych, Wodospad Kamieńczyk, kościół Pokoju, kościół Wang, Archikatedra we Wrocławiu, Panorama Racławicka, Zoo, Afrykarium, Muzeum Ossolińskich, Sky Tower) – razem ok. 250 zł/osoba dorosła, zniżki dla dzieci i seniorów wg cenników obiektów

– posiłków niewymienionych w programie

– wydatków własnych

– dopłat do pokoju jednoosobowego (płatne dodatkowo 350 zł/osoba)