Zjednoczone Emiraty Arabskie

Dubaj + Abu Dhabi

Wypoczynek ze zwiedzaniem

4-11 listopada 2022

Organizator: Biuro Turystyki Master Tur Kraków , nr wpisu do ROT i PT woj. malopolskiego  Z/53/2010

Dzień 1, piątek 4.11 PODRÓŻ

Spotkanie na lotnisku Katowice Pyrzowice o godz. 08:30. Odprawa biletowo-bagażowa. Wylot samolotem rejsowym Wizzair o godz. 11:00 do Abu Dhabi (czas lotu ok. 5 godz. 45 min.). Przylot o godz. 19:45 czasu lokalnego ZEA na lotnisko Abu Dhabi. Transfer autokarem z lotniska do hotelu w Dubaju (ok. 2 godz.) Obiadokolacja w restauracji. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg. Hotel 4* Atana Dubai https://atanahotel.com – lub podobny, w takim samym standardzie.

Dzień 2, sobota 5.11 DUBAJ PLAŻOWANIE

Po śniadaniu udamy się na plażę Marina Beach. Całodniowy pobyt na plaży lub czas wolny na indywidualne zwiedzanie lub dodatkowe wycieczki fakultatywne. Obiad/lunch w okolicznych restauracjach (indywidualnie). Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3, niedziela 6.11 DUBAJ ZWIEDZANIE

Po śniadaniu przejedziemy autokarem na całodniowe zwiedzanie Dubaju z lokalnym przewodnikiem w języku polskim, które rozpoczniemy od punktu widokowego na plaży przy słynnym z oryginalnej architektury hotelu w kształcie żagla – Burj Al Arab (wysokość 321 m).

Następnie wizyta w Souk Madinat Jumeirah zbudowanym w stylu tradycyjnego arabskiego bazaru. Czas wolny na zdjęcia w malowniczej scenerii kanałów i hotelu Burj Al Arab oraz budowli w arabskim stylu. Następnie przejedziemy na Półwysep Sindagha, gdzie rezydowała rodzina Maktumów, zanim Dubaj rozrósł się do rangi metropolii. Spacer po najstarszej dzielnicy handlowej Dubaju Bastakiya. Tradycyjną taksówką wodną abra przeprawimy się przez kanał Dubai Creek na najbardziej znany w mieście targ przypraw – Spice Souk, zajrzymy także na pobliski rynek z wyrobami złotniczymi – Gold Souk. Wizyta w centrum handlowym Mall of the Emirates, gdzie zobaczymy słynny i jedyny na Bliskim Wschodzie kryty stok narciarski. Przerwa na obiad (opcjonalnie, płatny dodatkowo). Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4, poniedziałek 7.11 PLAŻOWANIE

Po śniadaniu udamy się na plażę Marina Beach. Całodniowy pobyt na plaży lub czas wolny na indywidualne zwiedzanie lub dodatkowe wycieczki fakultatywne. Obiad w okolicznych restauracjach (indywidualnie). 14.00 Obiad w hotelu. Dla chętnych Safari samochodami terenowymi na pustyni od około godziny 15:00. Wieczór w wiosce beduińskiej (pokazy tańców, połykacz ognia oraz kolacja w formie bufetu). Wieczorem powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 5, wtorek 8.11 DUBAJ ZWIEDZANIE

Po śniadaniu udamy się do Downtown Dubai – malowniczej galerii wybudowanej w stylu arabskim. Widok na największy wieżowiec świata Burj Khalifa. Następnie przejedziemy na pierwszą na świecie sztuczną wyspę – palmę Jumeirah z najdroższym hotelem Atlantis. Czas wolny na punkcie widokowym The Pointe. Przejazd do Mariny – dzielnicy najwyższych w świecie apartamentowców i wielu restauracji z całego świata. Czas wolny. Dla chętnych rejs ekskluzywnym jachtem po Marinie oraz po nabrzeżu Zatoki Perskiej. Zachód słońca (rejs około 3 godziny). Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6, środa 9.11 DUBAJ ZWIEDZANIE

Po śniadaniu przejazd do największego ogrodu świata – Miracle Garden, magicznego, pełnego różnych kompozycji kwiatowych. Ponad 72 tysiące metrów kwadratowych ogrodu, w którym znajduje się 45 milionów rodzajów kwiatów pochodzących z całego świata. Nie jest to zwykły ogród, każdy kwiat i każda roślina tworzą swego rodzaju dzieła sztuki, rzeźby kwiatowe – postacie z bajek Disneya, słynne budowle, pawie, serca, kwiatowe dywany, wszystko kolorowe i pachnące. Następnie przejedziemy do jednej z największych galerii handlowych świata Dubai Mall. Czas wolny na zakupy i posiłek (indywidualnie). Następnie wjazd na słynny wieżowiec Burj Khalifa. Panorama Dubaju (360 stopni) z najwyższego budynku świata (829 m wysokości). Na taras widokowy dla turystów usytuowany na 124. Piętrze (452 m najwyżej na świecie) wjedziemy najszybszą windą w ciągu 1 minuty. Czas wolny. Po zmroku przy najwyższej budowli świata Burj Khalifa będziemy podziwiać niesamowite widowisko tańczących fontann w rytm muzyki. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7, czwartek 10.11 PLAŻOWANIE

Po śniadaniu udamy się na plażę Marina Beach. Dla chętnych (indywidualnie) przejazd metrem do największej galerii w Dubaju – Dubai Mall. Powrót do hotelu w późnych godzinach wieczornych. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8, piątek 11.11 ABU DHABI ZWIEDZANIE, POWRÓT

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich – Abu Dhabi (przejazd ok. 1,5 godziny). Zwiedzanie Meczetu Sheikha Zayeda – architektonicznego dzieła sztuki i jednego z najpiękniejszych meczetów na świecie, zbudowanego z białego marmuru, mogącego pomieścić ok. 40 tysięcy wiernych (na zwiedzanie obowiązuje odpowiedni strój). Następnie przejazd przez dzielnicę Al Bateen, gdzie znajdują się pałace rodziny rządzącej Abu Dhabi. Emirates Palace – jeden z najbardziej luksusowych hoteli na świecie, zbudowany na wzór pałacu arabskiego. Następnie Heritage Village – wioska dziedzictwa kulturowego. Wizyta na ogromnej wyspie Saadiyat, na której powstało muzeum Louvre (na wzór paryskiego muzeum) i Guggenheima. Przejazd na wyspę Yas, gdzie mieści się tor Formuły 1 i pierwszy na świecie park Ferrari z licznymi atrakcjami. Obiad we własnym zakresie. Wieczorem transfer autokarem na lotnisko w Abu Dhabi. Wylot o godzinie 20:20 czasu lokalnego ZEA (czas lotu około 6 godzin). Przylot do Katowic o godz. 23:20. Możliwość zorganizowania transferu do Zelowa przez Bełchatów. Zakończenie wycieczki.

Uwaga: Godziny lotów uzależnione są od siatki połączeń samolotów rejsowych Wizzair i mogą ulec zmianie.

 

CENA:

4000 PLN + 400 USD

(pakiet USD płatny w hotelu w Dubaju)

Świadczenia zawarte w cenie:

– bilet lotniczy samolotem rejsowym Wizzair. W cenie biletu bagaż rejestrowany (nadawany) do 20 kg oraz bagaż podręczny – plecak lub torebka

– 7 noclegó w komfortowym hotelu 4* Atana (poko 2- i 3-osobowe z łazienkami, TV, klimatyzacją) w centrum Dubaju w dzielnicy Al Barsha, 10 min. od stacji metra lub hotel co najmniej 4* w podobnym standardzie w centrum Dubaju

– 7 śniadań w hotelu w formie bufetu

– 7 obiadokolacji w formie bufetu w hotelu

– 3 wycieczki po Dubaju oraz 1 wycieczka do Abu Dhabi z przewodnikiem

– bilety wstępu podczas zwiedzania: Muzeum Dubaju, Burj Khalifa (124. Piętro), Miracle Garden, rejs łodzią Abra w starym Dubaju, wejście dla grupy do meczetu Sheikha Zayeda w Abu Dhabi

– bilety na komunikację miejską w trakcie wycieczek i przejazdów programowych, w tym przejazdy na plażę

– transfer lotnisko-hotel-lotnisko w Dubaju

– podatek klimatyczny i podatek miejski turystyczny w hotelu

– ubezpieczenie turystyczne KL 40 000 EUR, NNW 4 000 EUR i bagaż 400 EUR

– podatek – ubezpieczenie TFG i TFP

Cena nie zawiera:

– posiłków niewymienionych w programie

– transferów na i z lotniska w Katowicach (koszt zależny od ilości chętnych)

– wycieczek fakultatywnych: Safari na pustyni samochodami terenowymi (ok. 60 USD/os.), 3-godzinny rejs jachtem po Marinie i Zatoce Perskiej przy nabrzeżu Dubaju (ok. 40 USD/os.)

– ubezpieczenia od kosztów rezygnacji

UWAGA:

Zaliczka w wysokości 2000 PLN/os. płatna do 20 lipca 2022

 

 

Do pobrania (kliknij link poniżej):

Standardowy formularz informacyjny do umow o udzial w imprezie turystycznej Master Tur

Informacje o przetwarzaniu danych