INDIE

DELHI – JAIPUR – FATEHPUR SIKRI – AGRA – DELHI

7 – 14 listopada 2020

/

7.11 (sobota) Kraśnik – Lublin – Warszawa – Delhi

O godz. 15:00 wyjazd autokarem z Kraśnika z dworca PKS (ul. Jagiellońska), o godz. 15:50 wyjazd z Placu Zamkowego w Lublinie. Transfer na lotnisko Chopina w Warszawie. Około godz. 20:00 odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot z Warszawy do Delhi o godz. 22:45.

8.11. (niedziela) Delhi

O godz. 10:15 czasu lokalnego przylot do Delhi na międzynarodowe lotnisko im. Indiry Gandhi. Transfer do hotelu i czas wolny na odpoczynek. Po południu, dla chętnych wycieczka do Kompleksu Świątyń Akshardham(dodatkowo płatne na miejscu u pilota). Nowoczesny i zarazem tradycyjny, olbrzymich rozmiarów kompleks został oddany do użytku w listopadzie 2005 roku. Jest to zapierający dech w piersiach kompleks finezyjnie zdobionych budowli, które tradycją i architekturą nawiązują do ponad trzydziestowiecznej tradycji hinduizmu. Przy budowie zastosowano tradycyjny, w północnych Indiach, marmur i czerwony piaskowiec, obrabiane w pięciu różnych stylach architektonicznych – z Radżastanu, Orrisy, Gudżaratu oraz z elementami mogolskimi i dżinijskimi. Wszystko postawione i dopracowane w rekordowo krótkim okresie 5 lat. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

9.11 (poniedziałek) Delhi

P o śniadaniu zwiedzanie stolicy Indii, olbrzymiego miasta historycznie podzielonego na starą i nową część. Zwiedzanie zaczniemy od Starego Delhi, wybudowanego w czasach mogolskich, zwanego też Szahdźahanabadem. Dzisiaj stanowi ono centrumdelijskich muzułmanów, dlatego pierwszym punktem programu będzie Jama Masjid (Meczet Piątkowy), największy meczet w Indiach. Później przejażdżka rikszami po wąskich i nadal klimatycznych uliczkach Starego Delhi. Zobaczymy także sąsiadujący z meczetem Czerwony Fort (tylko z zewnątrz) i udamy się do Raj Gath – miejsca kremacji Mahatmy Gandhiego. Następnie przemieścimy się do tzw. Nowego Delhi, wybudowanego na początku XX w. przez Brytyjczyków, jako centrum administracyjne kolonialnych Indii. Zobaczymy między innymi przyległe, bliźniacze budynki Sekretariatów, Sansad Bhawan (Parlament Indyjski) oraz przejedziemy w pobliżu Bramy Indii, stanowiącej okazały łuk triumfalny wzniesiony ku czci Hindusów poległych na wszystkich frontach I Wojny Światowej i podczas Wojen Afgańskich. W dalszej części dnia odwiedzimy grobowiec Humayuna uznawany za architektoniczny pierwowzór słynnego Taj Mahal. Na koniec dnia zwiedzimy Gurdware Bangla Sahib – największą i najważniejszą w Delhi świątynię sikhijską. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

10.11 (wtorek) Delhi – Jaipur

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przedpołudniem odwiedzimy Kutb Minar – najwyższy ceglany minaret w Indiach, który wraz z okolicznymi zabytkami wpisany został na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Z Delhi udamy się w kierunku Radżastanu, do miejscowości Jaipur. W miarę możliwości czasowych, przed zakwaterowaniem w hotelu w Jaipurze, złożymy wizytę w miejscowej drukarni tekstyliów. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

11.11 (środa) Jaipur

Rankiem, po śniadaniu, udamy się do Fortu Amber, którego pierwszy dziedziniec zdobędziemy na słoniach. XI-wieczny fort jest doskonale umiejscowioną, mocno obwarowaną Radżpucka fortyfikacją, a jednocześnie przez długi czas stanowił główną siedzibę bogatego rodu spod znaku Słońca. Niewątpliwe najpiękniejsze budowle to Brama Ganesi oraz Shish Mahal – zdobiony tysiącami kawałków luster. W dalszej części dnia wrócimy w obręb murów XVIII-wiecznego miasta Jaipur, zwanego tez Różowym Miastem. Zwiedzimy obecną siedzibę Radży Jaipuru – Pałac Miejski oraz sprawdzimy aktualny czas słoneczny na olbrzymich kamiennych przyrządach astronomicznych w Jantar Mantar. Kolejna nazwa Jaipuru to Miasto Klejnotów, z bogactwa których i ich doskonałej obróbki słynie miasto, więc będąc tam nie można pominąć krótkiego pokazu ręcznej obróbki kamieni szlachetnych. Zwiedzając Jaipur na pewno też zrobimy sobie zdjęcia przy Hava Mahal (Pałacu Wiatrów) oraz Jal Mahal (Pałacu na Wodzie). Po południu czas wolny. Chętni będą mogli (za dodatkową oplatą) odwiedzić urokliwie położoną, pomiędzy okolicznymi wzgórzami, Galta Ji. Wielowiekowy kompleks świątyń nawiązuje do żyjącego tu około 2500 lat wstecz Pana Galta – mistyka, mędrca, cudotwórcy. Oprócz wielu funkcjonujących świątyń, poświęconych różnym hinduskim bóstwom oraz sakralnych basenów ablucyjnych, wielką atrakcją Galty są stada małp zamieszkujące na stałe te tereny. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

12.11 (czwartek) Jaipur – Fatehpur Sikri – Agra

Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie i przejazd w kierunku Agry. Po drodze zwiedzanie pozostałości miasta Fatehpur Sikri. Miasto wybudowane w 1569 roku, przez najwspanialszego mogolskiego cesarza Akbara, tak jak szybko powstało, tak samo szybko zniknęło, przez co określane jest mianem wymarłego, opuszczonego miasta. Dzięki kaprysowi Wielkiego Cesarza, który chciał mieszkać blisko Salima Chisti, lokalnego mędrca, możemy dzisiaj spacerować po olbrzymim, świetnie zachowanym kompleksie pałacowym z czasów świetności imperium mogolskiego w Indiach. Przejdziemy przez kolejne dziedzińce pałacowe, odwiedzająć między innymi Diwan-i-Am (dziedziniec audiencji publicznych), Diwan-i-Khas z monumentalną kolumną, gdzie znajdował sie tron (pawilon audiencji prywatnych), pięknie zdobiony Pawilon Tureckiej Sułtanki oraz okazały Pałac Jodhabai. Nocleg i obiadokolacja w Agrze. Dla chętnych (za dodatkową opłatą) możliwość uczestnictwa w wieczornym spektaklu teatralnym Taj Show opowiadającym niezwykle wzruszającą historię powstania słynnego Taj Mahal, które odwiedzimy w kolejnym dniu.

13.11 (piątek) Agra – Delhi

Wczesnym rankiem, przed śniadaniem udamy się do jednego z Siedmiu Cudów Świata – słynnego Taj Mahal. Bajeczny, olbrzymi grobowiec zbudowany z białego marmuru, inkrustowanego mnóstwem kamieni szlachetnych i półszlachetnych, uznawany jest za świadectwo wielkiej miłości cesarza Shahjahana do najukochanszej żony Mumtaz Mahal. Jego budowa trwała 22 lata, od 1631 do 1653 r. i pochłonęła znaczną część cesarskiego skarbca. Obejrzymy go w pełnym majestacie i otoczeniu mogolskich ogrodów. Po wizycie w Taj Mahal powrót do hotelu na śniadanie. W dalszej części dnia odwiedzimy Czerwony Fort – zespół budowli fortecznych i pałacowych pochodzący z czasów cesarza Akbara. Fortyfikacje ukończono w 1565 roku, jednak jako główna siedziba władców mogolskich była wielokrotnie przebudowywana wewnątrz. Dzięki temu do dziś zachował się cały kompleks pałacowy, którego poszczególne części reprezentują różne style i nazwane są od imienia mogolskiego władcy, który je przebudowywał. W środku dnia, w miarę dostępności czasowej, będziemy mieli okazję zapoznać się z kontynuowanymi od czasów budowy Taj Mahal tradycyjnymi metodami inkrustacji marmurów. Popołudniu powrót do Delhi. Po przyjeździe do Delhi zakwaterowanie w hotelu, czas wolny. Obiadokolacja w hotelu, nocleg.

14.11 (sobota) Delhi – Warszawa-Lublin-Kraśnik

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd w stronę lotniska. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot z Delhi o godz. 12:05. Przylot do Warszawy o godz. 16:05. Transfer autokarem do Lublina i Kraśnika.

CENA: 4065 PLN

Cena zawiera:

 • przelot Warszawa – Delhi – Warszawa bezpośrednio

 • 1 sztuka bagażu głównego (20 kg) i 1 sztuka bagażu podręcznego

 • opłaty lotniskowe

 • ubezpieczenie KL, NNW (podstawowe, Świat)

 • obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 • zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimatyzacją i/lub wentylatorami przysufitowymi

 • wyżywienie wg programu – śniadania i obiadokolacje

 • transport klimatyzowanymi autokarami na trasie wycieczki

 • zwiedzanie wg programu, bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów

 • serwis i opieka wykwalifikowanego polskiego pilota

Dodatkowo płatne:

 • obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 185 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki

 • wiza indyjskaok. 180 zł/osoba.

 • dopłata do zakwaterowania w pokoju pojedynczym

 • opłata za fotografowanie i filmowanie ok. 10 USD/osoba

 • ewentualna dopłata do ubezpieczenia rozszerzonego – 52 zł

 • pośrednictwo wizowe + transfer autokarowy z Kraśnika/Lublina na lotnisko w Warszawie i z powrotem – 200 zł/osoba.

 • wycieczki fakultatywne: Kompleks Świątyń Akshardham (25 USD/osoba), Galta Ji (15 USD/osoba), Taj Show (40 USD/osoba)

UWAGA:

 1. W celu uzyskania obowiązkowej wizy oraz możliwości przekroczenia granicy, niezbędny jest paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy.

 2. Zaliczka w wysokości 1400 zł płatna jest w nieprzekraczalnym terminie do dnia 1 lutego 2020 r.

 3. Należy mieć na uwadze, że Indie są fascynującym i egzotycznym krajem, co oprócz wspaniałych wrażeń wiąże się z pewnym uciążliwościami podróży. Dla Państwa komfortu staramy się bardzo, aby standard zakwaterowania nie wykraczał poniżej ogólnie przyjęte normy hoteli 3*, jednak nie mamy wpływu na słaby stan indyjskich dróg i uciążliwości związane z długimi przejazdami.

Wyjazd organizowany we współpracy z Ecco Travel.