JAPONIA

Kraj Kwitnącej Wiśni

TOKIO – HAKONE – GORA FUJI – HAMAMATSU – KIOTO – OSAKA

22 – 30 stycznia 2023

Wylot z Warszawy z przesiadką w Paryżu

Organizator: Ecco Holiday Sp. z o.o. – wpis do ROTiPT Marszałka Województwa Wielkopolskiego pod numerem 286z

Dzień 1. Kraśnik-Warszawa-Paryż-Tokio

Wyjazd z Kraśnika z przystanku „Kraśnik” (nowy dworzec, rondo ul. Narutowicza) o północy z 21 na 22 stycznia, wyjazd z Lublina z parkingu przy McDonald’s (ul. Sikorskiego) o godz. 00:30 22 stycznia. Przejazd na lotnisko w Warszawie. Odprawa biletowo-bagażowa. Przelot do Osaki z przesiadką w Paryżu.

Dzień 2. Tokio

Przylot do Tokio i rozpoczęcie programu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i czas wolny. Nocleg w hotelu w Tokio.

Dzień 3. Tokio

Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Tokio z wycieczką przybliżająca kulturę z japońską ceremonia picia herbaty (w typowych japońskich kimonach). Zobaczymy mauzoleum cesarza Meiji, twórcy współczesnej potęgi Japonii i położoną nieopodal słynną dzielnicę handlowo-rozrywkową Harajuku. Następnie tysiącletnia świątynia Asakusa oraz spacer ulicą handlową Nakamise. Na zakończenie most Nijubashi – główny most prowądzacy do Pałacu Cesarskiego. Po południu powrót do hotelu. Nocleg w hotelu w Tokio.

Dzień 4. Tokio

Po śniadaniu wyjazd do Nikko – historyczne miasto stanowi ważny ośrodek kultu religijnego. Zwiedzanie kompleksu świątynnego, w tym: Świątyni Toshogu z pagodą z XVIII wieku, kilkoma bogato rzeźbionymi bramami, zabudowaniami gospodarczymi, biblioteką i słynną w Japonii figurka śpiącego kota. Następnie świątynia Rinnoji z Pawilonem Trzech Buddów i złoconym wizerunkiem bogini miłosierdzia Kannon oraz skarbcem.

Następnie wizyta w destylarni japońskiego alkoholu – sake. Wieczorem powrót do hotelu w Tokio.

Dzień 5. Tokio – Hakone – Góra Fuji – Hamamatsu lub Toyohashi

Śniadanie w hotelu, a następnie wyjazd do Hakone i zwiedzanie wulkanicznej Doliny Owakudani*. Następnie przejazd pod Górę Fuji (3776 m n.p.m.) – najwyższy szczyt i symbol Japonii. W centrum informacyjnym poznamy historię i geologiczną charakterystykę góry – wulkanu (ostatnia erupcja w 1708 r.). Po południu przejazd do Hamamatsu. Zakwaterowanie i nocleg w Hammamatsu lub w Toyohashi.

* w przypadku aktywności wulkanicznej zamiast Doliny Owakudani zwiedzanie parku Oishi, z którego rozpościerają się widoki na Jezioro Kawaguchi i Górę Fuji.

Dzień 6. Toyohashi lub Hamamatsu – Kioto – Osaka

Po śniadaniu przejazd do Kioto i zwiedzanie miasta. Zobaczymy światynię Kinkaku-ji (Świątynia Złotego Pawilonu zwana również Rokuon-ji lub Kinkaku-ji – Świątynia w Ogrodzie Jeleni) – budowla pochodzi z XIV wieku i początkowo stanowiła rezydencję szoguna Yoshimitsu Ashikagi, zamieniona przez jego syna w świątynię. Następnie buddyjska Świątynia Kyomizu (Czysta Woda) – wpisana na listę dziedzictwa UNESCO, założona w VIII wieku, obecne budynki pochodzą z XVII w. Swoją nazwę zawdzięcza spływającemu z pobliskich wzgórz wodospadowi. Następnie spacer dzielnicą gejsz – Gion, założona w średniowieczu naprzeciwko szintoistycznego sanktuarium Yasaka. Przejazd do Osaki, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 7. Osaka

Po śniadaniu wycieczka po Osace. Zobaczymy Zamek w Osace – pochodząca z XVI w konstrukcja jest jednym z symboli Japonii i odegrała istotną role w zjednoczeniu kraju w XVI w. Następnie Świątynia Shitenoji. Na koniec dzielnica Namba – centrum handlu, rozrywki i życia nocnego.

Dzień 8. Osaka – Warszawa

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Wycieczka do pierwszej stolicy Japonii – Nara. Zwiedzanie. Wieczorem transfer na lotnisko, odprawa biletowo-bagażowa. Przelot do Warszawy z przesiadką w Paryżu. Powrót do Lublina i Kraśnika 30 stycznia, ok. godz. 16:00.

CENA: 6850 PLN/os. + pakiet 40 000 JPY/os.

 

Uwaga:

  • Rozkład lotu oraz kolejność zwiedzania mogą ulec zmianie!
  • Bilet w restrykcyjnej taryfie, która nie pozwala na bezkosztowe zmiany nazwiska lub rezygnację!
  • Procedura wizowa do Japonii cały czas ulega zmianom. Nasz lokalny kontrahent poinformował nas, iż Japonia pracuje nad zniesieniem wiz wjazdowych, które były czasowo wprowadzone ze względu na COVID-19. W momencie otrzymania informacji odnośnie procedur wizowych będziemy Państwa informować.

 

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:

– przelot na trasie Polska-Tokio, Osaka – Polska z przesiadkami.

– opłaty lotniskowe

– ubezpieczenie standardowe turystyczne  KL, NNW.

– zakwaterowanie w hotelach 3 *** w pokojach 2 osobowych z łazienkami i klimatyzacją.

– śniadania w formie bufetu w hotelu.

– lokalny transport metrem lub klimatyzowanymi autokarami.

– zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i dodatkowo płatnych wycieczek).

– serwis polskiego pilota

– obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy i Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

– dodatkowa wycieczka do pierwszej stolicy Japonii – Nara

 

DODATKOWO PŁATNE:

obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki, i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 40000 JPY na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki.

– dopłata do zakwaterowania w pokoju pojedynczym, albo tańsza opcja „podróżujący samotnie” (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) – w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji „podróżujący samotnie”, dopłata zostanie anulowana.

– dopłaty do obiadokolacji (900 PLN/os.) – dla chętnych

– transfer do Warszawy (w dwie strony) – 150 PLN/os.

– ubezpieczenia rozszerzonego od chorób przewlekłych i kosztów rezygnacji (ok. 220 PLN/os. tylko koszty rezygnacji, choroby przewlekłe + koszty rezygnacji ok. 420 PLN/os.)

 

Uwagi i dodatkowe informacje:

Wszyscy podróżujący do Japonii muszą posiadać zaświadczenie o negatywnym wyniku testu na obecność wirusa SARS CoV-2 zrobione w ciągu 72 godzin przed wylotem. Wynik testu musi znajdować się na stosownym formularzu (do pobrania ze strony: https://www.mofa.go.jp/ca/fna/page25e_000334.html). Formularze w formie papierowej rozdawane są w samolocie. Ponadto wypełniany jest formularz on-line na lotnisku. W przypadku problemów służby lotniskowe pomagają wypełnić formularz. W przypadku dzieci, bez względu na wiek, procedura jest identyczna jak dla dorosłych.

W Japonii obowiązuje waluta jen japoński. 100 JPY to ok. 3,28 PLN.

Istnieje możliwość wpłaty kwoty za obowiązkowe bilety wstępu w Polsce w PLN. Kwoty podane w lokalnej walucie przeliczymy dla Państwa na złotówki.

Zgłoszenia przyjmujemy do 30 września. Przy zapisie wymagana zaliczka w wysokości 2000 PLN/os.

 

_______________________________________________________________________________________________

 

 

Do pobrania (kliknij link poniżej):

Warunki uczestnictwa i standardowy formularz informacyjny Ecco

Informacje o przetwarzaniu danych

 

 

Wyjazd organizowany we współpracy z Ecco Holiday Sp. z o.o.