LITWA

KOWNO – WILNO – TROKI

26-28 sierpnia 2022

26.08

Wyjazd z Przystanku Kraśnik rondo Narutowicza o godz. 03.00. Przejazd do Białegostoku do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Przejazd w kierunku granicy z Litwą, po drodze przerwa obiadowa w Szypliszkach. Przejazd do Kowna – krótkie zwiedzanie m.inn.: Rynek z Ratuszem, Archikatedrą św. Piotra i Pawła, Kościół NMP- tzw. kościół Witolda, ruiny zamku, dom Perkuna. Przejazd do Wilna, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

27.08

Śniadanie, spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie m.in.: cmentarz na Rossie, Kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu, domek siostry Faustyny, kaplica Ostrobramska, pomnik Adama Mickiewicza. Przejście szlakiem najpiękniejszych świątyń w Wilnie: kościół św. Teresy, Cerkiew Unicka św. Trójcy i Klasztor Bazylianów, kościół św. Kazimierza, kośiół św. Ducha- kościół polski . Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z obrazem Jezu Ufam Tobie. Uniwersytet, Parlament. Czas wolny. Przejście do Bazyliki Archikatedralnej św. Stanisława i św. Władysława. Wizyta u sióstr ze Zgromadzenia Jezusa Miłosiernego. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

28.08

Śniadanie, przejazd do Trok, zwiedzanie Kościoła Parafialnego z koronowaną figurą Matki Boskiej Trockiej, udział w niedzielnej Mszy św., przejazd do odbudowanego gotyckiego zamku na wyspie jeziora Galwe, w którym mieści się muzeum historyczne, domki i świątynia Karaimów, wyjazd z Trok w kierunku granicy w Ogrodnikach. Poi drodze wizyta w kościele św. Antoniego w Sokółce , gdzie miao miejsce wydarzenie eucharystyczne. Powrót do Kraśnika w godzinach wieczornych.

 

CENA: 690 PLN

*przy grupie min. 48 uczestników

CENA: 790 PLN

*przy grupie min. 40 uczestników i kursie 1 EUR = 4,6 PLN

 

 

Cena zawiera:

– 2 noclegi w hotelu ***

-2 śniadania i 2 obiadokolacje

– ubezpieczenie NNW i KL

– przejazd autokarem na całej trasie

– licencjonowany przewodnik po Wilnie, Kownie i Trokach

Cena nie zawiera:

– biletów wstępu do Muzeum Mickiewicza

– biletów na zamek w Trokach

– biletów wstępu do kościoła Witolda

Razem 60 zł  płatne dodatkowo pilotowi na miejcu

 

UWAGA:

Do wyjazdu niezbędny jest ważny dowód osobisty lub paszport.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie wg decyzji przewodnika