ŁÓDŹ

wycieczka dwudniowa

23-24 września 2022

23.09

 

Wyjazd z Kraśnika o godz. 07:00. Przejazd do Łodzi.  Kilkugodzinne  zwiedzanie Miejskiego Ogrodu Zoologicznego wraz z nowym kompleksem zwanym „Orientarium”, w którym mieszkają egzotyczne zwierzęta ze świata Azji Południowo-Wschodniej.

Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja. Wieczorny wyjazd do centrum Łodzi na Festiwal Światła –  Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła Light.Move.Festival to największy festiwal światła w Polsce, organizowany od 2011 roku. Przygotujcie się na kolorową Łódź! Tegoroczna edycja 2022 odbywa się pod hasłem „Przebudzenia”, Podczas  festiwalu łódzkie ulice, zakamarki, zapomniane dziedzińce i podwórka przeistaczają się w otwarte galerie sztuki .

24.09

 

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie miasta, m.in.: Park Ocalałych – wyjątkowe miejsce w Łodzi, symboliczny park mający upamiętnić holokaust, Manufaktura oraz Muzeum Fabryki z tarasem widokowym. Następnie przejście na Plac Wolności, Ratusz w Łodzi. Udamy się również na najsłynniejszą w mieście ulicę Piotrkowską – jedną z najdłuższych ulic handlowych w Europie. Po drodze czekają nas różne atrakcje, m.in.: Pomnik Misia Uszatka, ławeczka Tuwima, Archikatedra, Kościół św. Mateusza, pomnik Reymonta oraz Aleja Gwiazd. Czas wolny na posiłek we własnym zakresie. Zwiedzanie kompleksu EC1 – zespołu budynków dawnej Elektrociepłowni, które obecnie pełnią rolę kulturalno-artystyczną oraz edukacyjną. Zwiedzanie Dworca Łódź Fabryczna – jednej z największych inwestycji kolejowych w Unii Europejskiej i jednocześnie najnowocześniejszego podziemnego dworca w Polsce.

Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Kraśnika w godzinach wieczornych.

 

CENA: 450 PLN

*przy grupie min. 45 uczestników

CENA: 490 PLN

*przy grupie min. 35 uczestników

 

Cena zawiera:

– przejazd komfortowym autokarem

– ubezpieczenie NNWz

– nocleg

– 1 śniadanie, 1 obiadokolacja

  opłatę za usługę przewodnika miejskiego

Cena nie zawiera:

– bilety wstępu do ZOO z Orientarium  – 80 zł/os.

– bilet do Centrum Nauki i Techniki EC1 – 16 zł

– bilety wstępu do Muzeum Fabryki z tarasem widokowym (9 ulgowy, 13 normalny)

– posiłków niewymienionych w programie

– wydatków własnych