UWAGA NOWA DATA:

13-21 kwietnia 2021

MEKSYK

Mexico City, Teotihuacán, Puebla, Cholula, Taxco, Acapulco

1 dzień

Kraśnik – Lublin – Warszawa – Mexico City. Transfer autokarem z Kraśnika i Lublina na lotnisko w Warszawie. Wylot z Warszawy. Przylot do Mexico City i rozpoczęcie programu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i czas wolny. Nocleg.

2 dzień

Mexico City. Po śniadaniu zwiedzanie Mexico City, jednej z największych aglomeracji miejskich świata, wzniesionej na gruzach prastarego Tenochtitlan – stolicy Montezumy, władcy Azteków, pana na jeziorze Texcoco i całej Doliny Meksyku. Zwiedzanie m.in. Muzeum Antropologii, gdzie na dwóch poziomach ukazano rozwój indiańskich kultur Mezoameryki. Około południa przejazd do Centrum Historycznego Miasta Meksyk, wizyta na Placu Konstytucji zwanym popularnie „Zocalo”, w Pałacu Narodowym (freski słynnego artysty Diego Rivery), w Katedrze Metropolitalnej, kryjącej wiele „poloników”, oraz przy ruinach największej piramidy azteckiej, tzw. Templo Mayor. Następnie przejazd do Dzielnicy Kwiatów, Xochimilco i godzinny rejs po dawnych kanałach azteckich oddzielających pływające niegdyś wyspy. Kolacja w stylu meksykańskim na łodziach. Późnym popołudniem powrót do hotelu. Nocleg.

3 dzień

Mexico City – Teotihuacan. Po śniadaniu wizyta na Placu Trzech Kultur, który był świadkiem wielu ważnych dla Meksyku wydarzeń historycznych. Przejazd do Bazyliki Matki Bożej z Guadalupe, największego Sanktuarium Maryjnego na świecie. Wczesnym popołudniem wycieczka do strefy archeologicznej Teotihuacan, oddalonej o 50 km od stolicy, usytuowanej na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Rozległość i rozmach architektoniczny kompleksu świadczą o potędze indiańskiej cywilizacji. W czasach największej świetności miasto zamieszkiwało ok. 200 000 mieszkańców. Zobaczymy m. in. Aleję Zmarłych, piramidy Słońca i Księżyca, piramidę Pierzastego Węża, Pałac Ptaka-Motyla. Na koniec wizyta w warsztacie produkującym pamiątki z półszlachetnych kamieni. Kolacja w pobliżu piramid, powrót na nocleg do stolicy.

4 dzień

Mexico City – Puebla – Cholula. Po śniadaniu wyjazd na południe do Puebla, stolicy stanu o tej samej nazwie. Spacer po Centrum Historycznym (wpisane na listę dziedzictwa UNESCO) – katedra, kościół Św. Dominika ze słynną kaplicą Matki Boskiej Różańcowej, nazwaną w XIX w. przez Fryderyka Humboldta Ósmym Cudem Świata, „Słodka Uliczka” z możliwością degustacji i zakupu wspaniałych słodyczy regionalnych. Następnie przejazd do Cholula, gdzie znajduje się największa pod względem objętości piramida na świecie, na szczycie której wznosi się kolonialny kosciół. Wizyta w malutkim miasteczku Tonantzintla, słynnym z zadziwiającego kościółka w stylu baroku folklorystycznego – unikat w skali światowej! Powrót do miasta Puebla na kolację i nocleg.

 5 dzień

Puebla – Taxco. Po śniadaniu wyjazd w kierunku stanu Morelos. Przejazd do Jaskiń Cacahuamilpa, największych oraz najpiękniejszych w całej Ameryce Łacińskiej, gdzie nakręcono wiele filmów i gdzie mają miejsce ekskluzywne koncerty światowej sławy artystów. Przejazd do górniczego Taxco – meksykańskiej stolicy srebra. Spacer po mieście. Możliwość zakupu wysokiej klasy srebrnych wyrobów biżuteryjnych i użytkowych. Kolacja i nocleg w hotelu w Taxco.

6 dzień

Taxco – Acapulco. Po śniadaniu wizyta w kapiącym od złota kościele Św. Pryski i Św. Sebastiana, którego budowę i wystrój wnętrza sfinansował jeden tylko człowiek. Następnie z perspektywy pobliskich punktów widokowych zobaczymy malowniczą panoramę miasta. Przejazd do Acapulco – najsłynniejszego kurortu meksykańskiego nad Pacyfikiem, a dawniej portu łączącego hiszpańskie kolonie w Ameryce i Azji. Zakwaterowanie w hotelu przy plaży w formule All Inclusive. Po południu czas wolny.

7 dzień

Acapulco. Wypoczynek w Acapulco w formule All Inclusive. Możliwość skorzystania z dodatkowo płatnych wycieczek fakultatywnych.

 8 dzień

Acapulco. Śniadanie. Około południa, w zależnosci od rozkładu lotu, wyjazd w kierunku Miasta Meksyk, zakończenie programu i wylot do Europy.

9 dzień

Warszawa – Lublin – Kraśnik . Lądowanie na lotnisku w Warszawie. Transfer autokary do Lublina i Kraśnika.

CENA: 6199 PLN

 

Cena zawiera:

 • przelot na trasie Polska – Mexico City – Polska z przesiadkami

 • 1x bagaż rejestrowany max. 23 kg + 1x bagaż podręczny max. 5 kg

 • opłaty lotniskowe

 • ubezpieczenie KL, NNW (podstawowe, Świat)

 • zakwaterowanie zgodnie z programem: 5 noclegów w hotelach 3* HB (śniadania i obiadokolacje), 2 noclegi w Acapulco w hotelu 4* All Inclusive

 • wyżywienie wg programu – śniadania i obiadokolacje

 • transport klimatyzowanymi autokarami na trasie wycieczki

 • zwiedzanie wg programu, bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów

 • serwis i opieka wykwalifikowanego polskiego pilota

Dodatkowo płatne:

 • obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 195 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki

 • transfer na lotnisko Warszawa -Kraśnik/Lublin-Warszawa oraz obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – łącznie 180 zł/os.

 • wydatki własne

UWAGA:

 1. Niezbędny jest paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy.

   

Wyjazd organizowany we współpracy z Ecco Travel.