POZNAŃ, SZCZECIN, MIĘDZYZDROJE, KOŁOBRZEG

Zachodniopomorskie w pigułce

9-14 września 2022

09.09

Wyjazd z Kraśnika z przystanku „Kraśnik” (rondo przy ul. Narutowicza) o godz. 03:45, z Urzędowa z Rynku o godz. 04:10, z Lublina k. McDonalds ul. Puławska o godz. 05:00. Przejazd do Gniezna – Bazylika Prymasowska p.w. WNMP, Kościół Wniebowzięcia NMP i świętego Antoniego, Rynek. Przejazd na obiadokolację, zakwaterowanie i nocleg.

10.09

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Poznania. Zwiedzanie miasta – Brama Poznańska, Rynek, renesansowy ratusz ze słynnym zegarem z koziołkami, Kościół Farny z najwyższą wieżą w mieście, Fontanna Prozerpiny, Dzielnica Cesarska, Ostrów Tumski, Katedra.

Przejazd do Świebodzina pod pomnik Chrystusa Króla. Statua jest drugą co do wielkości na świecie. Przejazd do Gorzowa. Obiadokolacja, nocleg w hotelu.

11.09

Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Szczecina. Zwiedzanie miasta: Wały Chrobrego z Kolorową Fontanną, Zamek Książat Pomorskich – siedziba rodu Gryfitów, Bazylika Archikatedralna św. Jakuba Apostoła, rynek Sienny i Ratusz Staromiejski, nowoczesny budynek Filharmonii Szczecińskiej i Szmaragdowe Jezioro na terenie „Puszczy Bukowej”. Przejazd do Kamienia Pomorskiego. Zwiedzanie: Starówka, Ratusz, Katedra. Obiadokolacja, nocleg w hotelu w okolicy Międzywodzia.

12.09

Śniadanie, wyjazd do słynnego kurortu Międzyzdroje. Spacer promenadą „Aleja Gwiazd”. Czas wolny na odpoczynek. Przejazd do Wolińskiego Parku Narodowego, gdzie zobaczymy najpiękniejszy odcinek klifowego wybrzeża. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

13.09

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Trzęsacza. We wsi znajdują się ruiny kościoła gotyckiego z XIV w. Kościół podmywany przez fale Bałtyku przestał istnieć w 1874 r. Przejazd do Trzebiatowa. Zwiedzanie miasta: Rynek, Kościół Mariacki, Ratusz, Baszta Kaszana, mury obronne. Przejazd do Kołobrzegu. Zwiedzanie miasta: latarnia morska, Port Morski, Muzeum Oręża Polskiego, Katedra, molo. Przejazd do ogrodów tematycznych HORTULUS – 30 ogrodów tematycznych (m in. Japoński, śródziemnomorski, leśny, francuski). Przejazd do hotelu w okolicy Koszalina. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

14.09

Śniadanie, przejazd do Bydgoszczy, gdzie zobaczymy: Bydgoską Wenecję, kanał Bydgoski, Katedrę, wyspę Młyńską, spichlerze nad Brdą, Kościół św. Piotra i Pawła, Kościół św. Andrzeja Boboli. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót do Lublina, Urzędowa i Kraśnika w godzinach wieczornych.

1240 zł przy grupie min. 48 uczestników
1330 zł przy grupie min. 38 uczestników

Cena obejmuje:

– przejazd autokarem

– ubezpieczenie NNW

– obowiązkową składkę na TFG i TFP

– 5 noclegów w hotelach i pensjonatach klasy turystycznej

– 5 śniadań, 5 obiadokolacji

– opieka pilota

– opłaty drogowe, parkingowe, opłaty klimatyczne w hotelach

 

Cena nie objemuje:

– biletów wstępu do obiektów płatnych, m. in. Ogrody Hortulus. Katedra Gniezno, Zamek Książąt Pomorskich, opłaty za wymaganych przewodników miejscowych razem ok. 130-150 zł

– wydatków własnych

– posiłków niewymienionych w programie

– dopłat do pokoju jednoosobowego ok. 450 zł za 5 noclegów

 

UWAGI

Zaliczka w wysokości 400 zł płatna przy zapisach, najpóźniej do 16 sierpnia włącznie.

 

Do pobrania (kliknij link poniżej):

Standardowy formularz informacyjny

Informacje o przetwarzaniu danych

Warunki uczestnictwa – umowa