PRAGA, ADRSZPACH, DREZNO

16-19.07.2020

16.07

Wyjazd z Zakrzówka z parkingu przy GOK o godz. 02.00. Przejazd przez Polskę do Czech do Ardszpach do Skalnego Miasta – formy skalne zbudowane z piaskowca płytowego malowniczo i wspaniale wyrzeźbione przez naturę. 100-metrowe skalne ściany sprawiają często monumentalne wrażenie. Znajdziemy tutaj skalny wodospad, piękne szmaragdowe jezioro starej piaskarni, otoczone różnobarwną roślinnością oraz górne jeziorko, gdzie ciekawą atrakcją jest przepływ wieloosobowymi tratwami. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

17.07

Śniadanie, zwiedzanie Pragi – Praski Hrad – Kompleks zamkowy, w tym Stary Pałac Królewski, Katedra św. Wita, Wacława i Adalberta, ogrody Królewskie i ogrody na Wałach. Mala Strana – ulica Nerudova, Kościół św. Mikołaja, wieża kościoła św. Mikołaja, Sanktuarium Praskiego Dzieciątka Jezus. Most Karola i Wyspa Kampa. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Wieczorem udział w spektaklu światło, woda , dźwięk Krizikova Fontanna na praskim Vystaviste (o ile będą czynne z uwagi na remont). Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

18.07

Śniadanie, dalsze zwiedzanie Pragi Stare Miasto – Rynek, Kościół Matki Bożej przed Tynem, Tyński Dwór, Uniwersytet Karola. Nowe Miasto – plac św. Wacława, rynek Nowego Miasta, pasaże placu świętego Wacława. Josefov – synagogi, cmentarz żydowski, pomnik Franza Kafki. Rejs po Wełtawie. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

19.07

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Drezna. Zwiedzanie miasta, przejście Tarasami Bruhla wzdłuż Łaby w kierunku Placu Zamkowego z rezydencją władców Saksonii i Placu Teatralnego z operą Sempera, Zwinger- perła saksońskiego baroku. Czas wolny, a dla chętnych wejście do Galerii Sempera – Galeria Obrazów Starych Mistrzów (płatna dodatkowo 18 euro). Wyjazd w drogę powrotną późnym popołudniem. Obiadokolacja na trasie w Polsce.

19/20.07

Powrót do Zakrzówka w nocy z 19 na 20.07.

CENA 720 PLN

720 PLN dla grupy min. 48 osób, przy kursie 1 Euro = 4,30 zł
800 PLN dla grupy min. 40 osób, przy kursie 1 Euro = 4,30 zł

Cena obejmuje:

– transport komfortowym autokarem, wyposażonym w barek kawowy, DVD, klimatyzacja, fotele uchylne z pasami bezpieczeństwa

– 3 noclegi w hotelu

– 3 śniadania, 4 obiadokolacje

– opiekę licencjonowanego przewodnika

– ubezpieczenie NNW i KL + Assistance

– opłaty parkingowe, drogowe

– podatek niemiecki Steuer

Cena nie obejmuje:

– biletu wstępu do Adrszpach + rejs łódką

– biletu wstępu do katedry św. Wita

– Fontanna Kriżikova

– Rejs po Wełtawie

Razem 30 EURO jako pakiet obowiązkowy, płatny na miejscu przewodnikowi lokalnemu

 

UWAGI

  • Do wyjazdu niezbędny jest ważny paszport lub dowód osobisty
  • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie
  • Napoje do obiadokolacji mogą być dodatkowo płatne
  • Istnieje możliwość zorganizowania kolacji regionalnej z muzyką na żywo (płatne dodatkowo)

Zaliczka 200 zł płatna przy zapisie. Pozostała część płatna do 15 czerwca 2020 r.