Wietnam i Kambodża

4 – 14 listopada 2022

Hanoi – Halong – Siem Reap – Angkor Wat – Kompong Khleang – Phnom Penh – Chau Doc – Can Tho – Sajgon (Ho Chi Minh)

 

Dzień 1. Kraśnik – Lublin – Warszawa – Hanoi. 

Transfer autokarowy z Kraśnika i Lublina na lotnisko w Warszawie (godziny będą podane kilka dni przed wyjazdem). Wylot z Warszawy.

Dzień 2. Hanoi. 

Przylot do Hanoi i rozpoczęcie programu. Przejazd do hotelu. Odkrywanie uroków stolicy Wietnamu rozpoczniemy od spaceru wokół jeziora Hoan Kiem i po starym mieście. Następnie przejażdżka rikszami rowerowymi po starych dzielnicach Hanoi i chwila na odpoczynek przy filiżance kawy w jednym z małych sklepików. Nocleg w Hanoi.

Dzień 3. Hanoi – Halong – Hanoi. 

Po śniadaniu podróż w kierunku Zatoki Ha Long. Podczas jazdy będziemy mieli okazję podziwiać malownicze wiejskie krajobrazy. Po dotarciu na miejsce rejs tradycyjną chińską dżonką po sławnej Zatoce Ha Long, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO, uznanej również za jeden z turystycznych cudów świata. Na niewielkim obszarze malowniczej zatoki znajduje się ok. 3000 wysepek wystających ponad lustro wody i kryjących tajemnicze jaskinie i zakamarki. W trakcie rejsu na pokładzie statku lunch ze świeżo złowionych owoców morza i wizyta w jaskini Thien Cung (Niebiańska Jaskinia). Po przybiciu do portu powrót do Hanoi na nocleg.

Dzień 4. Hanoi – Siem Reap. 

Po śniadaniu zwiedzanie kompleksu Ho Chi Minh, w tym Mauzoleum* i Pagody Jednej Kolumny z XI wieku. Zobaczymy również zbudowaną w XI wieku Świątynię Literatury (pierwszy wietnamski uniwersytet). Po południu transfer na lotnisko i przelot do Kambodży. Po wylądowaniu formalności wizowo-paszportowe i transfer do hotelu.* w poniedziałki i piątki zwiedzanie Mauzoleum z zewnątrz.

Dzień 5. Siem Reap – Angkor Wat. 

Po śniadaniu udamy się na wycieczkę do wpisanego na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO kompleksu Angkor. W programie jedno z najbardziej niesamowitych miejsc w Kambodży – ukryty w dżungli Angkor Wat, gdzie znajduje się słynny, chociaż bardzo zrujnowany przez siłę dżungli, a także wielu rabusiów, kompleks miejski i świątynny. Khmerska architektura imponuje swym rozmachem i monumentalizmem, o czym przekonacie się Państwo sami. Jednym ze skarbów Angkor Wat jest mierząca ponad 900 metrów płaskorzeźba przedstawiająca sceny z indyjskich eposów, Ramajany i Mahabharaty, na której widnieje prawie 20 tysięcy różnych postaci. Zwiedzając Angkor obejrzymy również kompleks miejski Angkor Thom z niezwykłą świątynią Bayon. W dalszej części dnia odwiedzimy Ta Phrom – kolejną ze świątyń w słynnym kompleksie Angkor, która jako jedna z nielicznych zachowała swój pierwotny charakter oraz która wyróżnia się malowniczym położeniem pośród ogromnych korzeni drzew. Powrót do hotelu. Wieczorem opcjonalnie kolacja z pokazem folklorystycznym „Apsara” (ok. 24 USD/os. w zależności od liczby zainteresowanych). Nocleg w Siem Reap.

Dzień 6. Siem Reap – Kompong Khleang – Phnom Penh. 

Po śniadaniu rozpoczniemy rejs lokalną łodzią. Kanałami popłyniemy wzdłuż wioski Kompong Khleang do jeziora Tonle Sap (zależnie od poru roku) oraz powrót. Jest to największe jezioro w Azji Południowo-Wschodniej. Jego powierzchnia zmienia się od 2700 km kw. (1 metr głębokości) w porze suchej do 16000 km2 (9 metrów głębokości) w porze deszczowej. Na jeziorze znajduje się wiele pływających wiosek. W zależności od poziomu wody, przemieszczają się one po całym obszarze jeziora. Z pokładu można obserwować codzienne życie tych niecodziennych siedzib oraz niezwykłe krajobrazy i zwierzęta, żyjące u brzegów jeziora. Po zakończeniu rejsu przejazd do stolicy Kambodży z przystankiem w wiosce Skun znanej z grillowanych pająków. Nocleg w Phnom Penh.

Dzień 7. Phnom Penh – Chau Doc. 

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Phnom Penh od wizyty w zbudowanym w roku 1866 Pałacu Królewskim. Udamy się do Srebrnej Pagody (Wat Preah Keo), której nazwa nawiązuje do charakterystycznego elementu wystroju. Posadzka tej świątyni wyłożona jest ponad 5 000 srebrnych płytek. Znajdują się tam znane posągi Buddy – wykonany z kryształu Szmaragdowy Budda oraz naturalnej wielkości złoty posąg pokryty ponad 9 tys. diamentów (największy z nich ma 25 karatów). Następnie wizyta w zbudowanej w XIV wieku Pagodzie Wat Phnom, gdzie przechowywano relikwie lokalnych świętych. Po zwiedzaniu krótka przerwa na zakupy na lokalnym targu, a następnie transfer łodziami motorowymi do granicy z Wietnamem. Po dopełnieniu formalności wizowo-paszportowych na granicy przejazd do Chau Doc na nocleg.

Dzień 8. Chau Doc – Can Tho. 

Po śniadaniu wyprawa do Delty Mekongu. Rejs po delcie będzie doskonałą okazją do obserwacji codziennego życia lokalnych rybaków. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy również przedstawicieli grupy etnicznej Czamów, których królestwo w dawnych czasach obejmowało przygraniczne tereny Kambodży, Laosu i Wietnamu. Po południu przejazd do Can Tho. Czas wolny. Nocleg w hotelu.

Dzień 9. Can Tho – Ho Chi Minh. 

Po śniadaniu wizyta na pływającym targu, gdzie lokalna ludność handluje świeżymi owocami, warzywami oraz rybami i owocami morza. Następnie przejazd do do Sajgonu, głównego miasta południowego Wietnamu z silnymi wpływami kolonializmu francuskiego. Po południu po zakwaterowaniu w hotelu zwiedzanie miasta: Pałacu Ponownego Zjednoczenia, neoromańskiej katedry Notre Dame (z zewnątrz), Centralnego Starego Urzędu Pocztowego w stylu kolonialnym oraz ulicy Dong Khoi. Nocleg w Ho Chi Minh.

Dzień 10. Ho Chi Minh. 

Po śniadaniu czas wolny. Dla chętnych możliwość dodatkowo płatnej wycieczki śladami wojny wietnamskiej do tuneli Cu Chi – systemu tuneli wybudowanych przez Wietkong (ok. 35 USD/os. w zależności od liczby zainteresowanych). Po południu transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski.

Dzień 11. Warszawa – Lublin – Kraśnik. 

Przylot do Polski. Transfer z lotniska do Lublina i Kraśnika.

CENA: 6926 PLN/os.

Cena obejmuje:

 • przelot Polska – Hanoi, Sajgon – Polska z przesiadkami
 • opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW
 • zakwaterowanie w hotelach 3 *** z klimatyzacją,
 • wyżywienie w postaci śniadań (dodatkowo lunch podczas rejsu do zatoce Halong)
 • transport klimatyzowanymi autokarami
 • zwiedzanie wg programu, bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • serwis polskojęzycznego pilota
 • obowiązkową opłatę na TFG i TFP

Cena nie obejmuje:

 • transfer na i z lotniska w Warszawie – 150 zł/os.
 • dopłata do zakwaterowania w pokoju pojedynczym, albo do tańszej opcji podróżujący samotnie (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) – w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji „podróżujący samotnie”, dopłata zostanie anulowana
 • obowiązkowa dopłata do przelotu Hanoi – Siem Reap – ok. 230 USD/os. płatne przy rezerwacji wg kursu dnia
 • obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługę lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki, bilety kolejowe i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 125 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki
 • wycieczki fakultatywne,
 • koszt uzyskania wizy kambodżańskiej,
 • koszt uzyskania wizy wietnamskiej oraz pośrednictwa wizowego,
 • miejsca obok siebie w samolocie za dodatkową opłatą (o cenę i dostępność zapytaj sprzedawcę).
 • Kosztów uzyskania obowiązkowej promesy wizowej wietnamskiej na 2 wjazdy oraz obowiązkowej wizy kambodżańskiej – razem 360 zł + 30 dolarów. Usługa pośrednictwa wizowego to dodatkowy koszt w wysokości 50 zł/os.