ZŁOTO PUSTYNI

Dubaj – Abu Dhabi – Saadiyat – Ras al Khaimah

10-18.01.2022

wycieczka ze zwiedzaniem i wypoczynkiem

 

Rozkład lotów:

WARSZAWA – DUBAJ 10.01    21:50 06:55+1 (PRZYLOT NA MIEJSCE NASTĘPNEGO DNIA)

DUBAJ – WARSZAWA 18.01   16:40   20:20

w cenie wliczony jest posiłek i bagaż rejestrowany 20 kg 

 

przelot liniami  Fly Dubai

 

w cenie wliczony all inclusive w Ras Al Khaimah

 

 

Dzień 1. Warszawa – Dubaj

Wylot z lotniska Chopina w Warszawie. Wieczorny przylot do Dubaju. Transfer do hotelu, zakwaterowanie.

Dzień 2. Dubaj

Po śniadaniu zwiedzanie Dubaju – stolicy handlu, symbolu arabskiego sukcesu. Dubaj jest miastem, które harmonijnie łączy tradycję z nowoczesnością. Wycieczkę rozpoczynamy od przystanku przy słynnym hotelu Burj Al Arab. Następnie przejazd wzdłuż nadziemnej kolei Zabeel, do usytuowanej na wschodnim wybrzeżu dzielnicy Burj Dubaj gdzie zobaczymy zespół budowli wzniesionych na początku XX stulecia przez irańskich kupców – Bastakiję, gdzie znajdują się „wieże wiatru”. Kolejny punkt programu to Fort Fahidi, uznawany za najstarszy budynek w Dubaju (zamknięty w piątki). Obecnie mieści się tu Muzeum Historii. Przepłyniemy Dubai Creek wodną taksówką i odwiedzimy targ przypraw i słynny gold souk – największy na świecie rynek złota. Na zakończenie przejedziemy wzdłuż plaży Jumeirah w pobliżu sławnej Wyspy Palmy, na rynek Souq Madinat Jumeirah. Następnie wizyta w centrum handlowym Mall of Emirates z widokiem na stok narciarski Ski Dubai. Dubai Mall – największe centrum handlowe świata i wizyta w Burj Dubai (Burj Khalifa) – najwyższym budynku świata, z którego rozciąga się oszałamiający widok na okolicę (bilety dodatkowo płatne). Wieczorem dla chętnych (fakultatywnie) rejs i kolacja Dhow Cruise – przejażdżka tradycyjną drewniana łodzią arabską po Dubai Creek, przy akompaniamencie muzyki na żywo. Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 3. Dubaj

Po śniadaniu czas wolny na zakupy. Po południu Desert Safari (fakultatywnie) – wyjazd w kierunku Hatta i Omanu. Wjazd na bezkresną pustynię i szaleńcza (ale w pełni bezpieczna) jazda samochodami terenowymi po piaszczystych wydmach. Na zakończenie zatrzymamy się na farmie wielbłądów, żeby zobaczyć z bliska te „pustynne okręty”. O zachodzie słońca postój na sesje fotograficzną. Następnie dotrzemy do obozowiska na pustyni, gdzie zostaniemy przywitani w stylu arabskim – lokalną kawą. Następnie kolacja – orientalny bufet i barbecue (sałatki, specjały kuchni arabskiej, napoje bezalkoholowe w cenie, dodatkowo płatne napoje alkoholowe i fajka wodna – shisha). Dla chętnych „tatuaże” z henny i przejażdżka na wielbłądzie. Po kolacji przejazd do Dubaju i nocleg.

Dzień 4. Dubaj – Abu Dhabi – Dubaj

Po śniadaniu przejazd przez Jebel Ali – największy obszar przemysłowy w Emiratach, do Abu Dhabi – stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. To ultra nowoczesne miasto jest położone na wyspie. Szczyci się dużą liczbą nowoczesnych drapaczy chmur, ale również ogrodów i parków. Dzięki temu jest uważane za najbardziej zielone miasto regionu. Trudno uwierzyć, że jeszcze 50 lat temu był tu tylko fort i wioska ocieniona kilkoma palmami! Wycieczkę zaczniemy od zwiedzania w majestatycznym Wielkim Meczecie – największym na świecie, następnie przejazd obok najbardziej luksusowego hotelu Emirates Palace. Po lunchu (dodatkowo płatny) przejazd do historycznej wioski upamiętniającej dawny styl życia miejscowych Arabów. Przejazd na wyspę Saadiyat, gdzie buduje się kopia Luwru i Muzeum Guggenheima. Na koniec przejazd na Wyspę Yas, gdzie znajduje się największy na świecie zadaszony park rozrywki – Ferrari World, oraz tor wyścigów Formuły 1, gdzie corocznie odbywa się Grand Prix. Po południu powrót do Dubaju i nocleg.

Dzień 5-7. Dubai – Ras Al Khaimah

Po śniadaniu przejazd do Ras Al Khaimah na wypoczynek (3 noce) – pobyt w hotelu 4*  All Inclusive oraz wydłużenia pobytu w Ras al. Khaimah  Dla chętnych (fakultatywnie) wycieczka w okolice Półwyspu Musandam w Omanie (wizy nie są wymagane). Wcześnie rano wyjeżdżamy z hotelu i kierujemy się na północ, trasą wśród malowniczego górskiego krajobrazu, do granicy między Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi a Omanem. W porcie rybackim Dibba zaokrętujemy się na rejs, podczas którego będziemy mogli podziwiać rozsiane po wybrzeżu kamienne domy, wioski rybackie (m. in. wioskę i plażę Haffa) oraz malownicze skały i jaskinie. Opalaniu na pokładzie będą towarzyszyły kąpiele, nurkowanie z fajką i wędkowanie tradycyjnym „sprzętem” Omańczyków. Na zakończenie rejsu, na pokładzie serwowany jest lunch, napoje i owoce. Po południu powrót do portu i transfer powrotny do hotelu.

Dzień 8. Ras Al Khaimah – Warszawa

Po śniadaniu przejazd na lotnisko i zakończenie programu. Wylot powrotny do Polski.

 

CENA: 3990 PLN/os. 

 

Cena zawiera:

 • przelot bezpośredni na trasie Polska – Dubaj – Polska
 • transfer autokarem Kraśnik/Lublin – lotnisko w Warszawie – Lublin/Kraśnik
 • opłaty lotniskowe
 • ubezpieczenie KL, NNW
 • zakwaterowanie w hotelu 3 *** w Dubaju (4 noce)BB i w hotelu 4* w Ras al. Khaimah PRZY PLAŻY  (3 noce) ALL INCLUSIVE
 • śniadania w formie bufetu
 • Ras al Khiamah all inclusive
 • lokalny transport klimatyzowanymi autokarami lub minibusami
 • serwis polskojęzycznego przedstawiciela podczas zwiedzania,
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy

 

DODATKOWO PŁATNE:

 • obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki, bilety kolejowe i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 160 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego, albo do tańszej opcji podróżujący samotnie (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) – w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji „podróżujący samotnie”, dopłata zostanie anulowana
 • lunche podczas wycieczek – ok. 20-25 USD za lunch/os. – nieobowiązkowe, płatne na miejscu pilotowi
 • obowiązkowe od 31.03.2014. opłaty klimatyczne w hotelach w emiracie Dubaj i Ras Al. Khaimah:

– hotele 4* 15 AED (ok. 4,5 USD) za pokój za noc

– hotele 2-3* 10 AED (ok. 3 USD) za pokój za noc

 • koszty wycieczek fakultatywnych (płatne pilotowi na miejscu, poza biletem wstępu na Burj Khalifa – wymagana wcześniejsza rezerwacja i opłata przez wylotem z Polski):

– wejście do Burj Khalifa – 250 PLN/os.

– Dhow Cruise (rejs tradycyjną łodzią po zatoce Dubai Creek połączony z kolacją) – ok. 75 USD/os. (łódź 4*)

– Desert Safari (jeep safari po pustyni – kolacja na pustyni w cenie) – ok. 80 USD/os.

– Musandam Cruise (całodzienny rejs po Zatoce Omańskiej – lunch w cenie) – ok. 125 USD/os.

– Louvre Museum – ok. 19 USD/os.

– wizyta w Ferrari World Abu Dhabi – ok. 70 USD/os.

 

 

Ceny wycieczek fakultatywnych dotyczą min. 10 os. W przypadku mniejszej liczby uczestników wycieczki odbywają się indywidualnie lub w grupie międzynarodowej, a cena od os. może być wyższa.

Hotele w Emiratach Arabskich pobierają zwrotny depozyt podczas meldowania się w hotelu. Depozyt ten wynosi 300-600 AED za pokój w zależności od hotelu i może być zabezpieczony przez Gości kartą kredytową lub gotówką. Jest on pobierany jako zabezpieczenie na pokrycie kosztów dodatkowych podczas pobytu (tj. mini bar, Internet etc.) i rozliczany w dniu wykwaterowania. Goście mogą poprosić o niepobieranie depozytu i jednoczesne zamknięcie lub opróżnienie hotelowego mini baru.

Miejsca obok siebie w samolocie za dodatkową opłatą.

 

OBSŁUGA w języku polskim!

 

INFORMACJE WIZOWE

Wizy:
Od 22.03.2014 przestaje obowiązywać procedura promes wizowych i zniesione zostają opłaty za wizy turystyczne dla obywateli polskich. Polacy otrzymują zgodę na wjazd do Emiratów Arabskich na podstawie paszportu ważnego min. 6 miesięcy, bez dodatkowych opłat.

 

 

 

_______________________________________________________________________________________________

 

 

 

Wyjazd organizowany we współpracy z Ecco Holiday Sp. z o.o.