Jura Krakowsko-Częstochowska

Termin:  2-5 września 2024

Czas trwania: 4 dni/3 noce

Cena: od 990 PLN / os.

Organizator: APPIA Biuro Podróży i Usług Wioletta Romańska Sp. J.

Program wycieczki

2.09

Wyjazd z „Przystanku Kraśnik” ul. Struga/Mostowa o godzinie 06.00, wyjazd z Urzędowa z Rynku o godzinie 06.20. Przejazd w okolice Kroczyc.  Spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie Zamku Bobolice Bobolice – wybudowany za czasów Kazimierza Wielkiego, w wyniku licznych wojen uległ całkowitemu zniszczeniu, obecnie odbudowany. Spacer  malowniczą trasą tzw. Grzędą Mirowską do Zamku Mirów owianego licznymi legendami, ufundowany również przez króla Kazimierza Wielkiego. Przejazd do gotycko -renesansowego Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej koło Żarek. Następnie zwiedzanie Muzeum Dawnych Rzemiosł w stuletnim  młynie w Żarkach.

Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3.09

Śniadanie, przejazd na cały dzień do Ojcowskiego Parku Narodowego. Spacer Doliną Prądnika oraz  zwiedzanie najciekawszych miejsc m.in. Jaskinia Ciemna,  Zamek w Pieskowej Skale.  Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4.09

Śniadanie, przejazd do Olkusza. Zwiedzanie m.inn. Muzeum Podziemne Miejskie, Muzeum Skamieniałości, Kościół św. Andrzeja.  Przejazd na Pustynię Błędowską – największy teren występowania piasków śródlądowych w Europie. Przejazd do Zamku Rabsztyn – górującego nad wzgórzami otaczającymi Olkusz. Przejazd do Ogrodzieńca, do najokazalszego Orlego Gniazda spośród wszystkich zamków Jury.  Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5.09

Śniadanie,  wykwaterowanie z hotelu,  przejazd do  zamku Olsztyn- XVII wieczna warownia wybudowana z polecenia króla Kazimierza Wielkiego  jako przygraniczna twierdza obronna i więzienie królewskie.  Przejazd do Zespołu Klasztornego Kanoników Regularnych Laterańskich w Mstowie.

Następnie Zespół  Klasztorny Dominikanek w Aleksandrówce– barokowy kościół z klasztorem klauzurowym. Przejazd do miejscowości Złoty Potok . Zwiedzanie m.inn.:  zamek Ostrężnik  i jaskinia Ostrężnicka, Pałac Raczyńskich i Muzeum Krasińskiego.  Wyjazd w drogę powrotną. Obiadokolacja w zajeździe na trasie. Przyjazd do Urzędowa i Kraśnika w godzinach nocnych.

CENA: 990 PLN / os. przy grupie min. 45 os.
CENA: 1020 PLN / os. przy grupie min. 40 os.
CENA: 1060 PLN / os. przy grupie min. 35 os.

Cena zawiera:

– transport autokarowy

– ubezpieczenie NNW

–  obowiązkowe  składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

– usługi przewodnika  przez  4 dni

– 3 noclegi w hotelu Jura Resort Kroczyce

– 3 śniadanie, 3 obiadokolacje, obiad ostatniego dnia na trasie przejazdu

Cena nie zawiera:

– posiłków nie wymienionych w programie

– ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej

– dopłaty do pokoju jednoosobowego 390 zł/osoba/pobyt

– biletów wstępu do zwiedzanych atrakcji  i obowiązkowych przewodników po obiektach – razem ok.  250 zł/os, seniorzy ok. 220 zł . Ceny podane na podstawie cenników z miesiąca grudnia 2023 i mogą ulec zmianie.

– wydatków własnych

Istnieje możliwość zorganizowania wieczoru integracyjnego w Grilowej Chacie przy hotelu – dodatkowo płatne

Płatność i rezerwacja

Przy zapisach należy uiścić zaliczkę w wysokości 350 zł/osoba.

Uwagi i dodatkowe informacje

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od godzin otwarcia poszczególnych atrakcji oraz decyzji przewodnika. Prosimy mieć świadomość, że biuro nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne nieprzewidziane zamknięcia lub niedostępność którejś z atrakcji.

Istnieje możliwość zorganizowania wieczoru integracyjnego w Grilowej Chacie przy hotelu – dodatkowo płatne

Do pobrania

Warunki uczestnictwa – umowa Pobierz

Standardowy formularz do umów o udział w imprezie turystycznej Pobierz

Informacje o przetwarzaniu danych Pobierz