Sri Lanka - Cejlon w pigułce

z wypoczynkiem All Inclusive

Termin: 9-17 stycznia 2024

Czas trwania: 9 dni/7 nocy

Cena: 6 440 PLN / os.

Organizator: Ecco Holiday Sp. z o.o. – wpis do ROTiPT Marszałka Województwa Wielkopolskiego pod numerem 286z

Program

KOLOMBO - PINNAWALA - DAMBULLA - POLONNARUWA - MINNERIYA- SIGIRIYA - MATALE - KANDY - PERADENIYA - KALUTARA/BENTOTA - KOLOMBO

Dzień 1. Kraśnk – Warszawa – Kolombo

Wyjazd z Kraśnika, przejazd do Warszawy. Wylot z lotniska Chopina do Kolombo. Przylot do Kolombo dnia następnego rano i rozpoczęcie programu.

Dzień 2. Kolombo – Pinnawala – Dambulla

Przejazd do Pinnawali. Wizyta w sławnym sierocińcu słoni utworzonym w 1975 roku. Poza atrakcją turystyczną, ośrodek stanowi ważne centrum badawcze i edukacyjne. Dzięki zaangażowaniu naukowców z różnych stron świata realizowany jest tu program ochrony słoni. Następnie przejazd do kompleksu świątyń buddyjskich w Dambulli. Pięć świątyń wykutych w skalnej górze w I w. p.n.e. za czasów króla Valagamabahu, wznosi się 150 metrów ponad otacząjacą równinę. Przez wieki złożono tu ponad 150 posągów Buddy, m.in. Buddy Odpoczywającego, o długosci 14 metrów. Ściany grot pokryto licznymi freskami (głównie z XVIII w.) zajmującymi powierzchnię 2100 m2. Przed grotami rośnie święte drzewo Bo. Od 1991 roku skalne świątynie w Dumbulli znajdują się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Są również częstym celem pielgrzymek wyznawców buddyzmu. Przejazd do hotelu w okolicach Dambulli/ Habarany. Kolacja i nocleg .

Dzień 3. Dambulla – Polonnaruwa – Minneriya – Dambulla

Po śniadaniu przejazd do Polonnaruwa – miasta które w VIII wieku stało się rezydencją królewską, a po zniszczeniu Anuradhapury w XI w. pełniło funkcję stolicy królów syngaleskich. Wśród tutejszych zabytków na uwagę zasługują ruiny Pałacu Królewskiego, sale audiencyjne, królewska Łaznia Lotosu, statua króla Parakramabahu i sztuczne jezioro stworzone za jego czasów. W skalnej świątyni Gal Vihara znajdują się cztery wielkie posągi Buddy wykute w granitowej skale. Po południu safari na terenie Parku Narodowego Minneriya, w którym podczas przejazdu jeepem można zobaczyć okazy fauny i flory wilgotnego lasu równikowego i terenów suchych. W lesie bambusowym można natknąć się na słonie i obserwować je z bliskiej odległości. Wieczorem powrót do hotelu w okolicach Dambulli/ Habarany na kolację i nocleg.

Dzień 4. Dambulla – Sigiriya- Matale – Kandy

Po śniadaniu przejazd do miejscowości Sigiriya, gdzie na rozległej skale górujacej nad płaską okolicą wznosi się imponująca, kamienna forteca sprzed 1500 lat. W obrębie fortyfikacji zbudowano miasto oraz pałac królewski wraz z ogrodami i haremem. Do dziś można podziwiać niezwykle realistyczne 500-letnie freski
tzw. „niebiańskich dziewic”. Następnie przejazd do Matale i zwiedzanie tamtejszego ogrodu przypraw oraz wizyta w manufakturze batiku, gdzie zobaczymy tradycyjny proces uzyskiwania wzorów na tkaninach. Następnie przejazd do Kandy. Kandy to religijna stolica Sri Lanki. Miasto zostało założone w XIII w. jako ośrodek władzy dynastii syngaleskiej i do 1815 r. pełniło funkcję stolicy wyspy. Celem pielgrzymek jest świątynia Dalada Maligawa (Świątynia Zęba), gdzie w kosztownej skrzyni przechowywana jest otoczona szczególnym kultem relikwia – ząb Buddy. Wieczorem występy lokalnych artystów. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 5. Kandy – Peradeniya – Kalutara/Bentota

Po śniadaniu przejazd do miejscowości Peradeniya. Tamtejszy Ogród Królewski powstał w 1371 roku za sprawą króla Wickramabahu III. Park botaniczny obejmuje obszar 147 ha i ponad 300 gatunków storczyków, roślin leczniczych oraz drzew. Następnie przejazd w kierunku Colombo. Po drodze wizyta na plantacji herbaty. Krzewy herbaty pierwszy raz zasadzono na Sri Lance w 1824 r., przywieziono je z Chin. W kolejnych latach trafiły tu także sadzonki z Assamu. Pierwszą plantację herbaty założył tu Szkot James Taylor. Dziś Sri Lanka eksportuje 244 tys. ton herbaty rocznie. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy miejscowości Kalutara lub Bentota, kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 6 – 8. Wypoczynek ALL INCLUSIVE w 3* hotelu Mermaid nad brzegiem oceanu

Mermaid Hotel & Club – www.mermaidhotelnclub.com

Dzień 9. Kolombo – Warszawa

Transfer z hotelu na lotnisko i wylot do Polski (doba w hotelu do godz. 12 tej, w dniu wylotu ostatnim posiłkiem wliczonym w cenę jest śniadanie). Przylot do Warszawy, wyjazd w kierunku Kraśnika. Powrót w godzinach wieczornych.

CENA: 6 440 PLN/os.

Cena zawiera:

– przelot na trasie Warszawa-Kolombo- Warszawa z bagażem rejestrowanym
– opłaty lotniskowe
– ubezpieczenie NNW I KL podstawowe – obejmuje koszty leczenia i transportu oraz pomoc w podróży (KL) z sumą ubezpieczenia 70.000 zł oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW) z sumą ubezpieczenia 5.000 zł
– obowiązkowe składki na TFG i TFP (fundusze turystyczne)
– zakwaterowanie podczas objazdu w hotelu 3* ze śniadaniami i obiadokolacjami w pokojach dwuosobowych
– zakwaterowanie podczas wypoczynku w hotelu 3* All Inclusive nad brzegiem oceanu,w pokojach dwuosobowych
– lokalny transport autokarami lub minibusami
– zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu
– polskojęzyczna obsługa

Cena nie zawiera:
– transferu autokarowego na trasie Kraśnik-Lublin- Warszawa i z powrotem 170 zł/os.
– obowiązkowej opłaty za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta i opłaty lokalne – pakiet ok. 200 USD/os płatny na miejscu wycieczki
– kosztów ubezpieczenia  rozszerzonego o choroby przewlekłe i zachorowania COVID19, na zapytanie w biurze APPIA
– kosztów wizy lankijskiej ok. 50 USD
– ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – ok. 400 zł/os.

Uwagi i dodatkowe informacje

Bilet rejsowy w restrykcyjnej taryfie, która nie zezwala na bezpłatne zmiany dat podróży i danych pasażera, a zwrot biletu wiąże się z wysokimi kosztami. Istnieje możliwość zakupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – szczegóły u sprzedawcy.

WIZY:
Władze Sri Lanki zaprzestały wydawania wiz wjazdowych na lotnisku w Colombo. Obecnie istnieje obowiązek wyrobienia wizy
poprzez system online. Wizę można uzyskać za pośrednictwem rządowej strony internetowej www.eta.gov.lk – w cenie 50 USD/os. (dzieci do 12 roku życia zwolnione są z opłaty wizowej)
APPIA Biuro Podróży i Usług nie pośredniczy w uzyskaniu wiz wjazdowych na Sri Lankę.
Należy posiadać paszport ważny 6 miesięcy od daty powrotu.

 

ILOŚĆ MIEJSC JEST MOCNO OGRANICZONA!

 

Wyjazd organizowany we współpracy z Ecco Holiday Sp. z o.o.

Do pobrania

Ecco Holiday/Ecco Travel: warunki uczestnictwa i standardowy formularz Pobierz

Informacje o przetwarzaniu danych Pobierz