Gruzja - Kraina Wina i Złota

Termin: 17-24 października 2025

Czas trwania: 8 dni/7 nocy

Cena: 1500 PLN + 565 EUR / os.

Organizator: APPIA Biuro Podróży i Usług Wioletta Romańska Sp. J.

Program:

17.10

Wyjazd z Kraśnika z „Przystanku Kraśnik”, ul. Struga, o godz. 02:30 w nocy. Przejazd na lotnisko w Warszawie, odprawa biletowa, wylot do Kutaisi. Po wylądowaniu poczęstunek w formie pakietów na lotnisku. Transfer do Batumi. Spacer w centrum miasta, m. in. po Placu Europy ze statuą Medei, dzielnicy futurystycznych wysokościowców i nadmorskiej promenadzie. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

18.10

Śniadanie. Czas wolny w Batumi. Po południu pokaz akrobacji w miejscowych delfinarium. Obiadokolacja w restauracji serwującej świeże morskie produkty. Transfer do Kutaisi, nocleg w hotelu.

19.10

Śniadanie. Transfer do wschodniej części Gruzji. Zwiedzanie antycznego miasta skalnego Upliscyche, wydrążonego we wzgórzach z piaskowca nad brzegami rzeki Kury. W mieście skalnym wysłuchamy również koncertu pieśni polifonicznych. Dalszy transfer na północ Gruzji. Przejazd przez grzbiet Kaukazu Wielkiego aż do stóp pięciotysięcznika, góry Kazbek (5047m). Kolacja i nocleg w pensjonacie w osadzie Stepancminda w górach Kaukazu.

20.10

Rano przy dobrej widoczności krótka wyprawa autami terenowymi do podnóża góry Kazbek (5047 m). Dojedziemy do słynnego klasztoru Św. Trójcy (Cminda Sameba, 2200 m n. p. m.). Wczesny wyjazd pozwala zwiększyć szansę na dobrą pogodę, aby móc podziwiać imponującą panoramę Kaukazu dookoła, z dominującym Kazbekiem (5047 m) oraz innymi szczytami przekraczającymi 4000 metrów.

Śniadanie w pensjonacie, a następnie Powrót przez Wielki Kaukaz do środkowej Gruzji. Po drodze postoje na platformie widokowej przy przełęczy Dżwari (2395m) i przy źródłach wód mineralnych formującą kolorowe osady.

Zwiedzanie XVII wiecznego zamku Ananuri leżącego nad zalewem na górskiej rzece Aragwi.

Zwiedzanie Mcchety, antycznej stolicy Gruzji. Mccheta, dziś niewielkie miasteczko, jest jednym z kluczowych miejsc dla historii Gruzji i centrum religijnego życia mieszkańców tego kraju. To tu w IV wieku ma miejsce chrzest kraju. W olbrzymiej katedrze Sweticchoweli znajdują się m. in.  relikwie z pierwszych wieków chrześcijaństwa i groby władców Gruzji. Urokliwe uliczki starej stolicy to też miejsce, gdzie można spędzić czas w przyjemnej restauracji czy na bazarze pełnym lokalnych wyrobów. Oprócz wielkiej katedry zobaczymy też mniejszy kościół Samtawro i wjedziemy na wzgórze Dżwari, skąd rozciąga się panorama Mcchety i okolic.

Wieczorem przyjazd do Tbilisi. Kolacja w restauracji z pokazem tańców, nocleg w hotelu w Tbilisi.

21.10

Śniadanie. Przejazd na pustkowie Udabno, czyli rozległe stepy, półpustynie i przedziwnie pofałdowane pagórki, które przecina uskok tektoniczny. Zwiedzanie monastyru Dawid Garedża z VI wieku, położonego w środku tych niezwykłych krajobrazów. Przerwa lunchowa w osadzie Udabno na stepach.

Przejazd do Kachetii, największego zagłębia winiarskiego Gruzji. Zwiedzanie wytwórni win i koniaków, krótkie zapoznanie się z technologiami ich wyrobu. Degustacja, możliwość zakupów cenach producenta. Kolacja z lokalną muzyką na żywo. Będzie ona miała formę tradycyjnej uczty – supry – prowadzonej przez miejscowego wodzireja, tzw. Tamadę. Późnym wieczorem powrót do Tbilisi na nocleg.

22.10

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie centrum Tbilisi. Spacer po reprezentacyjnej alei Rustawelego pełnej monumentalnych budynków i po urokliwych zaułkach, z kamienicami z balkonami i krzywą wieżą postawioną przez lokalnego artystę. Wizyta na Placu Wolności z kolumną św. Jerzego. Przejazd kolejką linową na wzgórze zamkowe Narikala, spacer po dzielnicy łaźni siarkowych. Późnym popołudniem wyjazd z Tbilisi do Kutaisi. Kolacja w restauracji w Kutaisi, nocleg w hotelu.

23.10

Śniadanie. Zwiedzanie malowniczego kanionu Martvili – przy dobrej pogodzie również krótka przejażdżka na pontonach w błękitnych wodach kanionu. Przejazd do wytwórni herbaty. Spacer po polach herbacianych, zapoznanie się z procesem produkcyjnym, degustacja różnych rodzajów herbat połączona z obiadokolacją. Możliwość zakupu wysokogatunkowych herbat i innych lokalnych wyrobów wprost od producenta. Zwiedzanie rozległej jaskini krasowej Prometeusz, jednej z najciekawszych w Europie. Zwiedzanie średniowiecznego monastyru Gelati z listy UNESCO. Oprócz pięknie zdobionych cerkwi mieści się tu budynek średniowiecznej akademii i groby królów. Zbudowany na początku XII stulecia monastyr pamięta czasy największej świetności Gruzji, tzw. „Złotego Wieku”. Kolacja, nocleg w hotelu w Kutaisi.

24.10

O godz. 4:30 nad ranem wykwaterowanie i wyjazd na lotnisko w Kutaisi. Odprawa biletowa, przelot do Warszawy. Powrót do Kraśnika w godzinach popołudniowych.

CENA: 1500 PLN + 565 EUR / os.
przy grupie min. 40 uczestników

Cena zawiera:

– transfery autokarowe z Kraśnika na lotnisko w Warszawie i z powrotem

– ubezpieczenie turystyczne Standard Plus NNW i KL

– obowiązkowe składki na TFG i TFP

– bilety lotnicze w obydwie strony z bagażem podręczny (40x30x20 cm) w restrykcyjnej taryfie, która nie pozwala na bezkosztowe zmiany nazwisk i rezygnacje

– 7 noclegów w hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych z łazienkami

– poczęstunek lub pakiet lunchowy pierwszego dnia

– 6 śniadań, 7 obiadokolacji

– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

– opieka pilota i przewodnika polskojęzycznego

Cena nie zawiera:

– wydatków własnych

– dopłaty do bagażu rejestrowanego lub kabinowego (wg cennika linii lotniczych, na zapytanie w biurze APPIA)

– ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (na zapytanie w biurze APPIA)

– dopłaty do pokoju jednoosobowego: 280 EUR/cały pobyt

UWAGA

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Organizator nie odpowiada za nieprzewidziane działania linii lotniczych, tj. zmiany rozkładu lotów, godzin, dat, odwołania i opóźnienia lotów – niezależnych od organizatora. Nie są one podstawą reklamacji ani rezygnacji z imprezy turystycznej.

Płatność i rezerwacja

Przy zapisach wymagana jest wpłata zaliczki w wysokości 1200 zł/osoba oraz podanie  imienia i nazwiska uczestnika, daty urodzenia, nr paszportu lub dowodu osobistego, oraz daty jego ważności (dokument musi mieć ważność min. 6 msc od daty zakończenia imprezy turystycznej), numer telefon lub ewentualnie adres e-mail do kontaktu.

Do pobrania

Warunki uczestnictwa – umowa Pobierz

Standardowy formularz do umów o udział w imprezie turystycznej Pobierz

Informacje o przetwarzaniu danych Pobierz